Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Mapa
Edytuj

Rekomendowane recenzje

Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze, więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać swoje recenzje. Dowiedz się więcej.
 • 5.0 ocena gwiazdek
  2012-09-04

  Z zapiekankami od Endziora jest tak, jak z Pl. Św. Piotra w Rzymie. Jak byłeś tam i nie zwiedziłeś placu, to znaczy, że nie byłeś w Rzymie i już. Podobnie jest z zapiekankami od Endziora. Trzeba ją kiedyś zjeść. Każdy turysta swe pierwsze kroki kieruje na Kazimierz i po zapiekankę.

  A najlepsze jest to, że nie tylko turyści kochają to miejsce. Bo przecież są takie atrakcje w Krakowie, które cieszą już tylko turystów, są marne i przebrzmiałe. Zupełnie inaczej jest z zapiekankami u Endziora. One są po prostu dobre. I nie zmienia się to, chociaż zapiekanki te są coraz bardziej popularne.

  Można tam komponować różne smaki, dodawać nowe składniki i łączyć je ze sobą. Moim ulubionym zestawem jest salami z prażoną cebulką, do tego szczypiorek i sos czosnkowy. No można zdechnąć ze szczęścia! A na tym wszystkim ciągnący się ser, który dodaje wyjątkowego smaku.

  Nie muszę dodawać, że zapiekanki u Endziora są zawsze smaczne, ciepłe i świeże.  Mniam!

 • 4.0 ocena gwiazdek
  2014-02-08
  1 zameldowanie

  Co z tego, że jest kolejka.
  Co z tego, że nie zawsze otwarte.
  Co z tego, że u konkurencji większy wybór/niższe ceny
  Król jest jeden!

 • 4.0 ocena gwiazdek
  2013-08-24

  Endzior to krakowska legenda. I choć smak, który zapamiętałam z nocnych gastrofaz z czasów studenckich nieco różnił się od rzeczywistości, którą miałam okazję skosztować dwa lata później, to będę szczera - jeśli tylko wyląduję na kazimierzu, o jakiejkolwiek porze dnia lub nocy, nawet nie spojrzę w stronę innych okienek w okrąglaku i ustawię się w najdłuższej kolejce po zapiekankę z ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem.

  Możecie uznać, że jestem sentymentalna, ale co tam.

  Endzior rulezzz!

 • 5.0 ocena gwiazdek
  2014-02-05
  2 zameldowania

  Endzior to najlepsze zapiekanki w Krakowie i tyle. Co tu dużo mówić, po prostu klasyka. Chrupiąca bułka, ciągnący się ser, pieczarki, keczup, majonez i szczypiorek - oto mój idealny zestaw. Wiadomo, że tak naprawdę te zapiekanki smakują tak dobrze tylko w nocy i tylko na Kazimierzu. Ale co z tego.

 • 3.0 ocena gwiazdek
  2012-09-05
  Znajduje się na Studencki czwartek

  Chyba popełnie herezję, ale uważam, że Endzior jest przereklamowany. Zaraz, zaraz - już tłumaczę dlaczego!

  Ściągają tu zwykłe wycieczki, ściągają wygłodniali Anglicy w przerwie imprez (przecież kolega powiedział im, że jest smacznie, tanio i kultowo!), duzi i mali Krakowianie. Wszyscy, by za parę złotych zjeść słynną zapiekankę od Endziora, często idealną deskę ratunkową na nocne gastro. Przyznam, że ja toleruję tylko wersję "standardową" - ze szczypiorkiem i sosem czosnkowym, jeśli więc chcesz zacząć swoją przygodę z zapiekankami bezpiecznie - polecam ten zestaw.

  Dlaczego więc polecam zapiekanki, a niekoniecznie polecam Endziora? Bo wszyscy stoją w kolejce właśnie przed nim, nie zdając sobie sprawy, że cały "okrąglak" na Placu Nowym to jedno wielkie stoisko z zapiekankami, a w większości punktów dostaniecie taką samą zapiekankę (czasem nawet za niższą cenę). Ja oczywiście mam swojego faworyta i nawet Wam go zdradzę - okienko na lewo od Endziora, niejako ostatnie na tej samej ścianie.

 • 3.0 ocena gwiazdek
  2012-10-03

  Zgadzam się z opinią Pauliny. Całemu okrąglakowi przyznałabym 5 gwiazdek, ale okienko u Endziora absolutnie niczym się nie różni od innych. Ja zawsze biorę zapiekanki z okienek po lewej od Endziora. Też są kolejki, ale nie takie wielkie jak w słynnej zapiekankarni.

  Myślę, że na fenomen Endziora składa się cały Plac Nowy i wszystkie okienka z fastfoodem w okrąglaku. Mimo, że nie mam żadnych powiązań z biznesem zapiekanek na Kazimierzu, to czuję pewną niesprawiedliwość, że właśnie u Endziora zapiekanki wcale nie są jakieś wybitnie lepsze od innych na Kazimierzu,  a to on ma markę i renomę nie do przebicia.

  Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak problem w dorównaniu zapiekankom u Endziora; nie do przebicia jest standard zapiekanek na Kazimierzu, ot co :)

 • 5.0 ocena gwiazdek
  2012-09-06

  Endzior to potwierdzenie teorii, że ludzie w jakimś miejscu przyciągają kolejnych. Na Kazimierzu jest kilka punktów sprzedających takie same zapieksy z marnej jakości składnikami. Nie jestem ich fanką, znam lepsze miejsca, gdzie można coś szybko przegryźć. Ale Endzior ma jakąś magię i jeśli już czasem zdecyduje się zjeść zapiekankę, to też wolę sobie odstać swoje w kolejce. Krążą legendy, że Endzior zarobił na swoim zapiekankowym interesie fortunę. Nie wiem czy to prawda, ale na pewno nie odjęło mu to poczucia humoru - kiedyś kolega wybłagał o zapiekankę na kredyt, bo skończyła mu się kasa i dostał ją z wypisanym keczupem "DO JUTRA". Inny kumpel załamany tym, że zapiekanki są już zamknięte dobijał się tak długo, aż ubłagał Endziora o zapiekankę sprzedaną na lewo i wydaną tylnymi drzwiami.
  Daje full gwiazdek - nie za super zapiekanki, bo nie jestem ich smakoszem, ale za fenomen.

 • 3.0 ocena gwiazdek
  2012-09-05

  Kompletnie się zgadzam z Pauliną. I przereklamowanym Endziorem.

  Z ręką na sercu przyznaje się, że swego czasu też traciłam czas w kolejkach, ale potem powiedziałam BASTA! Prawda jest taka, że podstawa zapiekanki jest wszędzie taka sama - bułka, pieczarki, ser. A reszta to już nasz wybór. W większości okienek spotykamy te same składniki przecież. Po co umierać z głodu pod Endziorem?

  Ja wybieram zapiekanki z drugiej strony Okrąglaka, gdzie zagląda o wiele mniej osób.

  I też mam wrażenie, że niestety ceny u Endziora są wyższe. W sumie to rozumiem - czemu nie wykorzystywać takiej popularności?
  Tak czy inaczej: nic Wam się nie stanie, jeśli kupicie zapiekankę u kogoś innego. To nadal Okraglak, nadal Kazimierz i nadal ten sam smak ;-)

 • 5.0 ocena gwiazdek
  2012-08-28

  Każdy musi pójść do Endziora na zapiekanki. Jeśli tam nie byłeś to musisz to w końcu zrobić. Ja chodzę tam za każdym razem kiedy jestem w pobliżu. Niektórzy jeżdżą tam nawet z drugiego końca miasta. Zapiekanki w Okrąglaku na Placu Nowym to kolejne z kultowych miejsc Krakowa. Każdy o nich słyszał.
  Edzior jest otwarty (poza niedzielą) od godziny 10.00 do 3.00. W pogodny dzień trzeba czasem stać w kolejce przez 30 minut. Jedzenie jest zawsze świeże, a do tego tanie za zapiekankę zapłacimy około 7 zł.
  To miejsce traci jednak na wartości w pochmurne dni. Nikt nie chce przecież stać na deszczu z 30 centymetrową zapiekanką i starać się ją pochłonąć jak najszybciej. Mimo to, to naprawdę fajne miejsce, po zjedzeniu naszej zapiekanki możemy iść na spacer po pięknym Kazimierzu, ach co za widoki. Musicie tam zajrzeć.

 • 5.0 ocena gwiazdek
  2012-10-01

  Pomimo, że uwielbiam zapiekanki od Endziora, to przyznam, że nie zmieszczę całej w żołądku. Moim rekordem było chyba 3/4 takiej zapiekanki, ale byłam bez śniadania, bez obiadu i bez kolacji. Gdybym miała więcej miejsca w brzuchu to z chęcią pochłonęłabym całą. Raz tylko jadłam lepsze zapiekanki, ale to było daleko, bo w Zamościu. potem tylko Endzior. Kolejka nie jest wkurzająca, bo zawsze się toczą jakieś ciekawe rozmowy, coś się dzieje, ilu ja ciekawych ludzi poznałam w tej kolejce czekając na zapiekankę z cebulką. Bo właśnie ta jest moim ulubionym smakiem, na wiosnę jeszcze uwielbiam ze szczypiorkiem. Ostatnio jadłam pierwszy raz ze szpinakiem i byłam pod totalnym wrażeniem tego smaku, ten szpinak był tak dobrze przyprawiony, że zakochałam się w nim jeszcze bardziej. Aż zgłodniałam od tego pisania.

  • Użytkownik Qype piejas…
  • Rzym, Włochy
  • 1 znajomy
  • 113 recenzji
  5.0 ocena gwiazdek
  2009-04-13

  Kto nie był, a mówi że zna Kraków, to tak naprawdę go nie zna. Każdy szanujący się Krakus, lub student wie, że na Kazimierzu jada się tylko zapiekanki. W Okrąglaku na Placu Nowym zlokalizowane jest okienko (nieczynne w niedziele), od g. 10 rano do 2-3 w nocy, serwujące najlepsze w Krakowie zapiekanki na pół ręki (polecam z pucokiem czyli oscypkiem i prażoną cebulką) i kotlety (w głębokim oleju) z kapustą zasmażaną. Zapieks standardowy to tylko 4 zł!! Polecam Endziora, kolejki gigantyczne

1 strona z 1