Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

2014-02-05
    2 zameldowania tutaj

Endzior to najlepsze zapiekanki w Krakowie i tyle. Co tu dużo mówić, po prostu klasyka. Chrupiąca bułka, ciągnący się ser, pieczarki, keczup, majonez i szczypiorek - oto mój idealny zestaw. Wiadomo, że tak naprawdę te zapiekanki smakują tak dobrze tylko w nocy i tylko na Kazimierzu. Ale co z tego.

• 4.0 ocena gwiazdek
    2014-02-08
    1 zameldowanie tutaj

Co z tego, że jest kolejka.
    Co z tego, że nie zawsze otwarte.
    Co z tego, że u konkurencji większy wybór/niższe ceny
    Król jest jeden!

• 4.0 ocena gwiazdek
    2013-08-24

Endzior to krakowska legenda. I choć smak, który zapamiętałam z nocnych gastrofaz z czasów studenckich nieco różnił się od rzeczywistości, którą miałam okazję skosztować dwa lata później, to będę szczera - jeśli tylko wyląduję na kazimierzu, o jakiejkolwiek porze dnia lub nocy, nawet nie spojrzę w stronę innych okienek w okrąglaku i ustawię się w najdłuższej kolejce po zapiekankę z ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem.

Możecie uznać, że jestem sentymentalna, ale co tam.

Endzior rulezzz!

2012-09-04

Z zapiekankami od Endziora jest tak, jak z Pl. Św. Piotra w Rzymie. Jak byłeś tam i nie zwiedziłeś placu, to znaczy, że nie byłeś w Rzymie i już. Podobnie jest z zapiekankami od Endziora. Trzeba ją kiedyś zjeść. Każdy turysta swe pierwsze kroki kieruje na Kazimierz i po zapiekankę.

A najlepsze jest to, że nie tylko turyści kochają to miejsce. Bo przecież są takie atrakcje w Krakowie, które cieszą już tylko turystów, są marne i przebrzmiałe. Zupełnie inaczej jest z zapiekankami u Endziora. One są po prostu dobre. I nie zmienia się to, chociaż zapiekanki te są coraz bardziej popularne.

Można tam komponować różne smaki, dodawać nowe składniki i łączyć je ze sobą. Moim ulubionym zestawem jest salami z prażoną cebulką, do tego szczypiorek i sos czosnkowy. No można zdechnąć ze szczęścia! A na tym wszystkim ciągnący się ser, który dodaje wyjątkowego smaku.

Nie muszę dodawać, że zapiekanki u Endziora są zawsze smaczne, ciepłe i świeże.  Mniam!

2012-09-05
    Znajduje się na Studencki czwartek

Chyba popełnie herezję, ale uważam, że Endzior jest przereklamowany. Zaraz, zaraz - już tłumaczę dlaczego!

Ściągają tu zwykłe wycieczki, ściągają wygłodniali Anglicy w przerwie imprez (przecież kolega powiedział im, że jest smacznie, tanio i kultowo!), duzi i mali Krakowianie. Wszyscy, by za parę złotych zjeść słynną zapiekankę od Endziora, często idealną deskę ratunkową na nocne gastro. Przyznam, że ja toleruję tylko wersję "standardową" - ze szczypiorkiem i sosem czosnkowym, jeśli więc chcesz zacząć swoją przygodę z zapiekankami bezpiecznie - polecam ten zestaw.

Dlaczego więc polecam zapiekanki, a niekoniecznie polecam Endziora? Bo wszyscy stoją w kolejce właśnie przed nim, nie zdając sobie sprawy, że cały "okrąglak" na Placu Nowym to jedno wielkie stoisko z zapiekankami, a w większości punktów dostaniecie taką samą zapiekankę (czasem nawet za niższą cenę). Ja oczywiście mam swojego faworyta i nawet Wam go zdradzę - okienko na lewo od Endziora, niejako ostatnie na tej samej ścianie.

2012-10-03

Zgadzam się z opinią Pauliny. Całemu okrąglakowi przyznałabym 5 gwiazdek, ale okienko u Endziora absolutnie niczym się nie różni od innych. Ja zawsze biorę zapiekanki z okienek po lewej od Endziora. Też są kolejki, ale nie takie wielkie jak w słynnej zapiekankarni.

Myślę, że na fenomen Endziora składa się cały Plac Nowy i wszystkie okienka z fastfoodem w okrąglaku. Mimo, że nie mam żadnych powiązań z biznesem zapiekanek na Kazimierzu, to czuję pewną niesprawiedliwość, że właśnie u Endziora zapiekanki wcale nie są jakieś wybitnie lepsze od innych na Kazimierzu,  a to on ma markę i renomę nie do przebicia.

Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak problem w dorównaniu zapiekankom u Endziora; nie do przebicia jest standard zapiekanek na Kazimierzu, ot co :)

2012-09-06

Endzior to potwierdzenie teorii, że ludzie w jakimś miejscu przyciągają kolejnych. Na Kazimierzu jest kilka punktów sprzedających takie same zapieksy z marnej jakości składnikami. Nie jestem ich fanką, znam lepsze miejsca, gdzie można coś szybko przegryźć. Ale Endzior ma jakąś magię i jeśli już czasem zdecyduje się zjeść zapiekankę, to też wolę sobie odstać swoje w kolejce. Krążą legendy, że Endzior zarobił na swoim zapiekankowym interesie fortunę. Nie wiem czy to prawda, ale na pewno nie odjęło mu to poczucia humoru - kiedyś kolega wybłagał o zapiekankę na kredyt, bo skończyła mu się kasa i dostał ją z wypisanym keczupem "DO JUTRA". Inny kumpel załamany tym, że zapiekanki są już zamknięte dobijał się tak długo, aż ubłagał Endziora o zapiekankę sprzedaną na lewo i wydaną tylnymi drzwiami.
    Daje full gwiazdek - nie za super zapiekanki, bo nie jestem ich smakoszem, ale za fenomen.

2012-09-05

Kompletnie się zgadzam z Pauliną. I przereklamowanym Endziorem.

Z ręką na sercu przyznaje się, że swego czasu też traciłam czas w kolejkach, ale potem powiedziałam BASTA! Prawda jest taka, że podstawa zapiekanki jest wszędzie taka sama - bułka, pieczarki, ser. A reszta to już nasz wybór. W większości okienek spotykamy te same składniki przecież. Po co umierać z głodu pod Endziorem?

Ja wybieram zapiekanki z drugiej strony Okrąglaka, gdzie zagląda o wiele mniej osób.

I też mam wrażenie, że niestety ceny u Endziora są wyższe. W sumie to rozumiem - czemu nie wykorzystywać takiej popularności?
    Tak czy inaczej: nic Wam się nie stanie, jeśli kupicie zapiekankę u kogoś innego. To nadal Okraglak, nadal Kazimierz i nadal ten sam smak ;-)

2012-08-28

Każdy musi pójść do Endziora na zapiekanki. Jeśli tam nie byłeś to musisz to w końcu zrobić. Ja chodzę tam za każdym razem kiedy jestem w pobliżu. Niektórzy jeżdżą tam nawet z drugiego końca miasta. Zapiekanki w Okrąglaku na Placu Nowym to kolejne z kultowych miejsc Krakowa. Każdy o nich słyszał.
    Edzior jest otwarty (poza niedzielą) od godziny 10.00 do 3.00. W pogodny dzień trzeba czasem stać w kolejce przez 30 minut. Jedzenie jest zawsze świeże, a do tego tanie za zapiekankę zapłacimy około 7 zł.
    To miejsce traci jednak na wartości w pochmurne dni. Nikt nie chce przecież stać na deszczu z 30 centymetrową zapiekanką i starać się ją pochłonąć jak najszybciej. Mimo to, to naprawdę fajne miejsce, po zjedzeniu naszej zapiekanki możemy iść na spacer po pięknym Kazimierzu, ach co za widoki. Musicie tam zajrzeć.

2012-10-01

Pomimo, że uwielbiam zapiekanki od Endziora, to przyznam, że nie zmieszczę całej w żołądku. Moim rekordem było chyba 3/4 takiej zapiekanki, ale byłam bez śniadania, bez obiadu i bez kolacji. Gdybym miała więcej miejsca w brzuchu to z chęcią pochłonęłabym całą. Raz tylko jadłam lepsze zapiekanki, ale to było daleko, bo w Zamościu. potem tylko Endzior. Kolejka nie jest wkurzająca, bo zawsze się toczą jakieś ciekawe rozmowy, coś się dzieje, ilu ja ciekawych ludzi poznałam w tej kolejce czekając na zapiekankę z cebulką. Bo właśnie ta jest moim ulubionym smakiem, na wiosnę jeszcze uwielbiam ze szczypiorkiem. Ostatnio jadłam pierwszy raz ze szpinakiem i byłam pod totalnym wrażeniem tego smaku, ten szpinak był tak dobrze przyprawiony, że zakochałam się w nim jeszcze bardziej. Aż zgłodniałam od tego pisania.

• Użytkownik Qype piejas…
    • Rzym, Włochy
    • 1 znajomy
    • 113 recenzji
    5.0 ocena gwiazdek
    2009-04-13

Kto nie był, a mówi że zna Kraków, to tak naprawdę go nie zna. Każdy szanujący się Krakus, lub student wie, że na Kazimierzu jada się tylko zapiekanki. W Okrąglaku na Placu Nowym zlokalizowane jest okienko (nieczynne w niedziele), od g. 10 rano do 2-3 w nocy, serwujące najlepsze w Krakowie zapiekanki na pół ręki (polecam z pucokiem czyli oscypkiem i prażoną cebulką) i kotlety (w głębokim oleju) z kapustą zasmażaną. Zapieks standardowy to tylko 4 zł!! Polecam Endziora, kolejki gigantyczne

1 strona z 1