Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Rekomendowane recenzje

×
Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze, więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać swoje recenzje. Dowiedz się więcej.
  • 4.0 ocena gwiazdek
    2012-09-05
    Znajduje się na Wolne po południe

Nie rozumiem, nie mieści mi się w głowie, nie potrafię tego uzasadnić, po prostu nie ogarniam, dlaczego Plaza właściwie o każdej porze świeci przerażającymi pustkami. Z założenia ma wszystko - niezłą lokalizację, malowniczą otoczkę, od groma sklepów i wabiki na przypadkowych klientów takie jak Cinema City i Fantasy Park. W czym więc tkwi problem? Nie mam pojęcia. Fenomen Plazy mnie po prostu przerasta.

Czasami wpadam tu na billard, czasami na zakupy, a jeszcze nie spotkałem się, żeby było tu więcej ludzi niż paręnaście zabłąkanych owieczek. Nie powiem - w sumie jestem z takiego stanu rzeczy ukontentowany, ale trochę mi żal tego miejsca. Nie może przeto funkcjonować w nieskończoność, skoro nie przynosi zysku albo przynosi minimalny. Dziwię się, że jeszcze w ogóle istnieje. Nawet przed świętami Bożego Narodzenia nie uświadczymy tu tłumów, a jeżeli nie wtedy, to kiedy? Swego czasu rozważono pomysł, by przekształcić Plazę w centrum stricte rozrywkowe. Rozumiecie - rozbudować tutejsze kino i Fantasy Park, dorzucić jakiś laserowy paintball czy co tam jeszcze do głowy wpadnie, a portfel pozwoli i zareklamować jako świetne miejsce do organizowania wszelkiej maści eventów na tle rozrywkowym. Idea zacna, ale niewspółmierna do naszej rzeczywistości. Za mało u nas jest jeszcze maniaków gier komputerowych i nowej technologii, a zarazem za małe są jeszcze możliwości finansowe. Pomysł upadł. Plaza trwa więc w niezmienionej postaci i ledwo wiąże koniec z końcem.

Plaza, chociaż borykająca się z trudnościami, ma swój urok. Jest zacisznym miejscem i chyba właśnie dlatego lubię robić tutaj zakupy. Ponadto zawsze znajduję tu to, czego szukam. Przy okazji czuję się jak outsider i tak też postrzegam wszystkich, których spotykam w środku. Kusząca jest też perspektywa odwiedzenia Decathlonu, który mieści się tuż obok. Tylko dalej jedno pytanie nie daje mi spokoju - dlaczego tu jest tak pusto?!

2014-03-15

Głównym powodem dla którego odwiedzam Plazę jest kino IMAX. Niektóre filmy na wielkim ekranie w tej technologii robią ogromne wrażenie (np. Grawitacja). Niestety liczba filmów w repertuarze nie powala i nie znajdziemy tu wielu tytułów, które są w Kazimierzu czy Bonarce.

W samym centrum handlowym w tygodniu jest bardzo pusto a w weekendy też nie ma tłumów. Dla mnie akurat jest to plus, bo zrobienie zakupów zajmuje bardzo mało czasu. Brak kolejek w Carrefourze jest poza Plazą czymś raczej rzadko spotykanym. Ludzi można spotkać w kilku dużych sklepach takich jak Empik, Media Expert czy Rossman. Fantasy Park został zamieniony w Pink i teraz tam też świeci pustkami.

Generalnie całkiem lubię Plazę, choć gdyby nie kino to centrum handlowe nie miałoby raczej racji bytu. Można całkiem szybko zrobić zakupy, skorzystać z bankomatu lub wpłatomatu czy wysłać list. Niestety samo przechodzenie przez pustą galerię z częścią sklepów zamkniętych czy gotowych do likwidacji nie jest zbyt przyjemne.

2012-10-02

To chyba pierwsze centrum handlowe Krakowa. Wszyscy wiemy, że obecnie nie wytrzymuje konkurencji ze strony bardziej znanych galerii w centrum. Ale dzięki temu zyskała sobie opinie jednego z bardziej zacisznych i spokojnych centrów handlowych Krakowa. Łagodnie to ujęłam. Plaza w zasadzie świeci pustkami, niezależnie od pory dnia. A przecież nie jest zlokalizowane na uboczu, ma dobry dojazd, kino. Mam wrażenie, że pustki w Plazie to nie jest konsekwencja dzisiejszych wydarzeń. Zawsze to miejsce pamiętam takie. Może dlatego, że odwiedzałam je w godzinach mało popularnych lub dlatego, że zakupy w centrach handlowych należały dawniej do rzadkości. Tzn. nie były np. stałym elementem dnia.
    Nie wiem, w każdym razie pamiętam ją taką sprzed lat kilku.

Może zatem zamiast dociekać i pytać dlaczego, cieszmy się, że miejsce takie istnieje jeszcze na mapie Krakowa. Zwłaszcza, że w Plazie zrobisz zakupy spożywcze, kupisz ubrania dla dziecka i dla siebie. Wybierzesz się do kina, zakupisz sprzęt sportowy. Wszystko jak w normalnym centrum handlowym tyle, że bez tłumów, kolejek i wiecznego czekania.

2012-10-02
    Znajduje się na zakupy, zakupy...

Plaza dziwnym trafem odeszła w ostatnich latach w zapomnienie. Kiedy wpadłam tam na chwilę w zeszłym roku nie poznałam tego miejsca. Nigdy nie było tam tłumów, ale żebym minęła się na całym piętrze z trzema osobami? Do tego na wielu sklepach widniała informacja i ich likwidacji... Jakoś mnie to nie nastroiło pozytywnie. Nie cierpię galerii handlowych i byłabym szaleńczo szczęśliwa gdyby zamknęli Galerię Krakowską, ale do Plazy nigdy nic nie miałam. Może nie ma tym wszystkich sklepów, do których chodzę z przyzwyczajenia, ale i tak jest gdzie co kupić. No i zważywszy na brak klientów można być pewnym, że znajdzie się tam rzeczy (w odpowiednich rozmiarach), które w innych centrach zostały już dawno wyprzedane.

Restauracje są tam chyba dwie na krzyż no i McDonald's, ale z drugiej strony jesteśmy w stanie tak szybko zrobić tam zakupy, że wydawanie pieniędzy na jedzenie nie jest już konieczne. Plaza przyciąga poza tym sporym Carrefourem, Fantasy Parkiem i świetnym (jeśli zależy nam na 3D na przykład) kinem Cinema City. Dojazd jest dobry (tramwaje zatrzymują się pod samą galerią), parking ogromny, tuż obok mieści się Decathlon - zupełnie nie rozumiem czemu wszyscy odwrócili się od Plazy...

2012-09-05

Krakowska Plaza nigdy nie należała do miejsc przeze mnie odwiedzanych. Raz czy dwa byłam tam w jakimś gabinecie kosmetycznym. Wszystkoe jednak się zmieniło, kiedy odkryłam, ze mają tam kino IMAX.

Jest to jedyne miejsce w Krakowie, gdzie można obejrzeć filmy w tej jakości. I to w sumie wszystko co wiem o Plazie. Do spacerów po niej nie zachęca dojazd, odległość od centrum i wieczne pustki. Jak się tam wchodzi, to ma się wrażenie, że to miasto duchów. Nie wiem w sumie dlaczego, ale pewnie inni podobnie jak ja, wolą w centrum robić zakupy. A już zwłaszcza jak się mieszka w centrum. To byłoby nieco dziwne poświęcać godziny na dojazd, zwłaszcza, że okolice Plazy często są zakorkowane.

Tak więc mój jedyny powód wizyt tam to Imax. Obejrzenie filmu w 3d w tym kinie robi wrażenie. Mają tam dobre okulary, rozwodnione napoje i wysokie ceny. Ale jakość w imax rekompensuje wszystko. Polecam!

• 4.0 ocena gwiazdek
    2012-08-28
    Pierwsza recenzja

Uczciwie przyznam, że nie jestem fanem centrów handlowych. Trudno mi się w nich odnaleźć i trafić na to, czego faktycznie szukam. Jeśli jednak muszę odwiedzić miejsce, gdzie pod jednym dachem znajdę sporo sklepów, to najczęściej wybieram Plazę. Dla niektórych to architektoniczny koszmarek położony nad stawem, ale według mnie to ciekawe urozmaicenie nudnego w tych okolicach krajobrazu. Do tego nieźle wyposażone.

W czasie, gdy znajdujące się najbliżej centra handlowe M1 i Galeria Kazimierz pękają w szwach, od kilku lat Plaza jest raczej omijana przez tłumy. W czym tkwi problem? Może lokalizacja nie ta? Może za mało sklepów? Mniejsza z tym, bo mnie jest to nawet na rękę. Nigdy nie lubiłem przepychać się przez hordy zaślepionych zakupoholików.

W Plazie można zrobić zakupy typowo spożywcze (Carrefour), fajnie się ubrać (sporo znanych marek), nieźle zabawić (Fantasy Park i Cinema City) i zjeść (choć w tym temacie wybór jest mocno ograniczony). Zmotoryzowani mogą po zakupach skorzystać z myjni samochodowej znajdującej się w parkingu podziemnym. Niczego więcej od centrum handlowego nie oczekuję.

No i nigdzie nie jest tak pusto i cicho :)

2012-09-07

Wszyscy już napisali o pustkach w Plazie to i na napiszę, a dokładniej potwierdzę, a pięć osób mylić się nie może.
    Czasy świetności Plazy moim zdaniem minęły bezpowrotnie, jest to miejsce stosunkowo stare jak na centrum handlowe, może to stanowi problem, a może to, że jest zlokalizowane z dala od centrum,sama nie wiem.
    Z drugiej strony skoro wszyscy tak narzekają na ogromy chaos i tłok w innych centrach handlowych to dlaczego nie wybiorą się do Plazy?
    Ja też należę do grupy osób, którym nie chce się tam jeździć, bo za daleko, potem tłoczę się w innych miejscach, ale nie wiem w sumie wolę taką opcję, mimo, że może się to wydawać dziwne,
    Gdzieś już mam w świadomości zakodowane, że centra handlowe to hałas i tłumy ludzi, do tego jestem przyzwyczajona i mimo, że czasem sobie ponarzekam to i tak wybieram ciągle te same miejsca na zakupy, a Plazę omijam szerokim lukiem.
    Może inni mają tak jak ja, że Plaza dla nich jest po prostu za cichym i za spokojnym miejscem, gdy ostatni raz byłam tutaj jakiś rok temu, to momentalnie poczułam się senna, dosłownie kila osób na krzyż, przechodzących między alejkami, dziwnie się czułam.
    Jednak jak komuś taka opcja robienia zakupów odpowiada, takie zwolnione tępo, to Plaza czeka.

• Użytkownik Qype kruczy…
    • Kraków
    • 29 znajomych
    • 150 recenzji
    4.0 ocena gwiazdek
    2009-03-18

Do Plazy mam sentyment może dlatego, że była pierwszy dużym nowym centrum handlowym w Krakowie. Po za tym otoczenie jest przyjazne. Miłe cice dąbie, przed budynkiem znajduje się duży staw. Krakowska Plaza to przedewszystkim małe butiki nie ogromnych komercyjnych. Można znaleść tam ciekawe niepowtażalne modele np. butów, sukienek i dlatego zapuszczam się tam jak szukam coś na specjalną okazje.

• Użytkownik Qype Jadziu…
    • Rzym, Włochy
    • 43 znajomych
    • 142 recenzje
    2008-12-17

Centrum handlowe Kraków Plaza skupia w sobie około 110 sklepów. Na gości czekają ponadto: hipermarket Carrefour, myjna samochodów, multiplex Cinema City, kręgielnia, dyskoteka i sala bilardowa.Dla maluchów Kraków Plaza przewidziało miejsce zabaw dla dzieci oraz salon gier komputerowych, by nie nudziły się podczas długich zakupów. Zakupy mogą być naprawdę długie ponieważ do przejścia jest znaczny obszar - około 60 tys. metrów kwadratowych.

• Użytkownik Qype piotre…
    • Krakow
    • 5 znajomych
    • 19 recenzji
    2010-07-26

Plaza to pierwsze centrum (fantasy park) rozrywki gdzie wybrałem się mojej przeprowadzce, wiec mam do niej szczególny sentyment. Poza tym atrakcyjny dojazd do kina ( Cinema City ) oraz sporo miejsc parkingowych czynią to centrum bardzo atrakcyjnym. Polecam przede wszystkim szybki zakup przekąsem w markecie na parterze i jeszxcze szybszy wiazd do kina... Szczególne atrakcyjny w Środę;)

2012-09-03

To jedno ze starszych centrów handlowych naszego miasta, o czym świadczyć może niszczejąca już powoli elewacja budynku. Miejsce, w którym znajdziesz coś dla duszy, coś dla ciała! Mieszkańcy Al. Pokoju chyba nie umiłowali sobie jakoś szczególnie Plazy, bo ilekroć zachodzę - raczej pustki i spokój. Dla mnie to zdecydowanie atut! (być może trafiam tam w jakichś dziwnych porach, nie wiem). Sporo znanych marek się tu ulokowało - nie odwiedzam, wolę sklepy z używaną odzieżą! Obowiązkowym adresem jest oczywiście Carrefour i Cinema City. Inne niż wszystkie - obiecuję! Zmotoryzowani mogą skorzystać z myjni - nie wiem, czy dobra, nie mam samochodu. Plazę odwiedzam, bo pusto;-)

• Użytkownik Qype ann…
    • Krakow
    • 4 znajomych
    • 71 recenzji
    2009-02-03

Plaza w Krakowie była wybudowana jako jedna z pierwszych centrów handlowych. Z początku przewalały się dosłownie przez nią tłumy. Na dzień dzisiejszy świeci pustkami, z powodu nowo otwartej konkurencji i nie tak ścisłej lokalizacji w centrum miasta. Mimo to dużym atutem Plazy jest Cinema City oraz Fantasy Park.

• Użytkownik Qype viki22…
    • Warszawa
    • 0 znajomych
    • 5 recenzji
    2010-11-24

Szczerze polecam, nie jest w Plazie tak tłoczno jak w Galerii Krakowskiej. Dużo sklepów, bankomat, kino, Mc Donald's , Carrefour.

1 strona z 1