Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Mapa
Edytuj

Rekomendowane recenzje

Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze, więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać swoje recenzje. Dowiedz się więcej.
  • 5.0 ocena gwiazdek
    2012-10-09

Na pewno nie jest to miejsce dla każdego. Mało tego, nawet nie jest to miejsce dla każdego bibliofila, pożerającego miesięcznie tony książek. Księgarnia CUD jest księgarnią tematyczną. Na regałach i stolikach leżą posegregowane w najróżniejsze kategorie publikacji dotyczące szeroko rozumianej ezoteryki, wiedzy tajemnej, religii teozofii, filozofii wschodu, jogi, tai-chi, feng-shui i wielu innych tematów.

Zatem bezsprzecznie jest to miejsce dla osób, które chcą zajrzeć za kulisy świata materialnego, które wierzą, że oprócz tu i teraz istnieje coś więcej i żadna z trzech, wielkich religii monoteistycznych nie ma monopolu na prawdę dotyczącą tajemnic istnienia.

Jeżeli spacerujecie własnie po Małym Rynku, macie wolną chwilę i poszukujecie nietypowej inspiracji, proponuję zajrzeć na sekundę do CUDu i przekartkować kilka książek. A nóż, widelec natraficie na fragment w naukach Gurdżijewa, czy przypowieść w filozoficznej spuściźnie Osho, które natchnie was do działania z nowym zapałem i werwą.

• 4.0 ocena gwiazdek
    2012-09-18
    Pierwsza recenzja

Zima, zawierucha na dworze stopni z - 30,
    wokoło żywej duszy, krajobraz jak po bitwie
    i w tym wszystkim ja.
    Przy pomocy resztek sił dotarłam
    z Salwatoru piechotą na Mały Rynek.
    Przed oczami miałam już śmierć, widziałam siebie
    oczyma wyobraźni jak znajdują mnie nad ranem
    służby porządkowe miasta Krakowa, zamarznięta na kość.
    I nagle, zupełnie niespodziewanie widzę
    światełko do bramy, u wejścia do kamienicy.
    To był "Cud"

Stałam tam chwilę, kiedy zza drzwi
    wychylił się mężczyzna i zaprosił mnie do środka.
    Początkowo myślałam, że to mieszkanie prywatne.
    Gdy weszłam do pomieszczenia przetarłam oczy ze zdumienia.
    Ciepłe światło, cudowny zapach kadzideł,
    muzyka relaksacyjna i ciepła rozgrzewająca herbata
    z imbirem.

Tak od tamtego wieczoru kojarzy mi się to miejsce.
    Nie tylko znalazłam tam schronienie i wytchnienie przed burzą.
    Ale i ciepło, spokój i równowagę.

Od tamtej pory jestem tam stałym bywalcem
    i jako wielka fanka tego magicznego miejsca
    polecam odwiedzenie je dla samego tylko klimatu.

Dodam tylko już mniej romantycznie, że
    sklep oferuje w sprzedaży: wahadełka, kadzidła, książki, produkty
    dla zdrowia, płyty z muzyką relaksacyjną, przyrządy do masażu, talizmany,
    kosmetyki i mnóstwo innych dobrych dla ciała i umysłu kosmicznych
    przedmiotów.

2012-10-09

Księgarnia na Małym Rynku kiedyś jedyna tego typu; z dostępem do ezoteryki ogromny wybór, książki religijno - filozoficzne, także joga i filozofie dalekiego wschodu.
    Mały sklepik z dobrą energią i dzwonkami wokół, fachowa i miła obsługa pomoże wam znaleźć poszukiwany tytuł, a jeśli go jeszcze nie macie coś z pewnością poleci. Można też sprowadzić coś na zamówienie, księgarnia świadczy także usługi wysyłkowe. Oprócz tego jest w niej pełno wszystkiego innego( koralików, kamieni, minerałów, kadzidełek też!!! ) i początkowo trudno się nie pogubić i temu nie ponieść, ale wszystko w swoim czasie, gdybyście zapragnęli poczytać to co kupicie, piętro wyżej jest urocza kawiarnia Cafe Tak, polecam kawa + dobra wyciszająca lektura:)

2012-09-18

Bywałam w tym sklepie i to nie raz, nie dwa. Po pierwsze ze względu na biżuterię i minerały, które tam sprzedają. Był to akurat taki czas w moim życiu, kiedy nie bawiło mnie złoto ani srebro i obwieszałam się kamieniami. Nie zwracałam za bardzo uwagi na to, który jaką za sobą niesie energię (a ponoć to bardzo ważne), podobał mi się kolor i brałam. Jeżeli ktoś szuka prawdziwego ładnie wyszlifowanego kryształu górskiego, to polecam tam zajrzeć. Książki z dziedziny ezoteryki i pokrewnych mnie nie interesowały i dlatego większej uwagi na nie nie zwracałam. No i raz kupiłam tam karty Tarota (ale to już zupełnie inna historia mojego życia). Co jest wielkim plusem, to obsługa. Zna się na wszystkim, dlatego też laik, który dopiero wchodzi w ten magiczny świat, będzie mógł znaleźć tam pomocną dłoń.

2012-09-19

W cuda to ja już od dawna nie wierzę, dlatego specyficznie podchodzę do miejsc, które z cudami - chociażby w samej nazwie - mają coś wspólnego ;-) Różnych mam jednak znajomych, poza tym swego czasu do ALBO TAKa się chodziło i nie było wyboru - CUD musiałam poznać. I pomimo mojej niechęci - przyznaję - całkiem fajne to miejsce.
    Księgarnio-sklepik jest malutki, ale pełen wszelakiego asortymentu. Myli się jednak ten komu CUD kojarzy się tylko z ezoteryką. Znajdziecie tam też dzieła filozoficzne czy religioznawcze. Książki poważniejsze te mniej i te bardziej. I różne wydania KAMASUTRY ;-) Dla każdego coś miłego i w tym wypadku takie stwierdzenie ma sens. Obsłudze nie przeszkadza, że przyszliście tylko poprzeglądać. Nikt Was nie będzie ganił i patrzył złowieszczym wzrokiem...Zamiast tego miła dla ucha muzyczka, ucieczka od zgiełku... Chyba jednak jakaś magia unosi się  w powietrzu : )
    Całkiem niedawno byłam tam z koleżanką, która chciała sobie wybrać kamień na szczęście. I wbrew pozorom okazało się, że Pan Właściciel ma podobne podejście do mojego, które określiłabym jako zdroworozsądkowe. Na pewno nie jest to księgarnia "dla szaleńców". Niemniej CUD zwykłą księgarnią też nie jest, więc polecam wejść i obadać sprawę - może kupicie tam kamień, którzy przyniesie Wam miliony w lotka?;-)

• Użytkownik Qype bunbu…
    • Krakow
    • 4 znajomych
    • 44 recenzje
    5.0 ocena gwiazdek
    2009-01-15

CUD to skrót od Ciało - Umysł - Duch. Księgarnia oferuje książki dla ducha, a więc: religioznawstwo, ezoteryka, psychologia dostępne są też beletrystyczne przeboje. Do tego szeroki wybór akcesoriów magicznych - amuletów, świec, kart Tarota itp. Zainteresowani będą usatysfakcjonowani w 100%!

1 strona z 1