Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Mapa
Edytuj

Rekomendowane recenzje

×
Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze, więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać swoje recenzje. Dowiedz się więcej.
    2012-10-14

Olimp to polski odpowiednik amerykańskich knajp dla młodzieży, które oglądamy w filmach i do których ciągle po cichu tęsknimy,

TŁUMY, TŁUMY i jeszcze raz TŁUMY! Ale nie pijanych lalusiów i ich targetów, a grupek rozgadanych i roześmianych, lub zapatrzonych w mecz znajomych pijących zazwyczaj piwo i jedzących pyszną pizzę.

W sumie pisząc tę recenzję, przejrzałam opinie o Olimpie w sieci i poza nielicznymi wyjątkami, wszyscy byli i są tym miejscem w jakiś sposób zauroczeni. Dowiedziałam się przy okazji, że po wakacjach odmieniono wnętrze i drewniane ławy zostały zastąpione wygodnymi siedziskami. Co będę zatem robić w któryś z tygodniowych wieczorów? Z pewnościa spotkacie mnie w Olimpie :)

2012-08-30

Jest to jedna z niewielu pizzerii w których byłem i nie widziałem żeby ktoś jadł pizzę :)

Góra Olimp, to w moim przekonaniu, tak naprawdę bar, do którego się przychodzi na browar po zajęciach (zwłaszcza w happy-hours), a nie po to, żeby się stołować Chociaż muszę przyznać, że ich pizza jest całkiem niezła, nieraz zamawiałem u nich, zwłaszcza, że mają całkiem atrakcyjne ceny.

Lokal niemal zawsze jest zapchany, ciężko znaleźć kawałek stolika, no chyba, że się przyjdzie we dwie osoby. Wystrój jest, można powiedzieć, bardzo "drewniany", kojarzy mi się z knajpami na stokach narciarskich.

2012-09-28

Górę Olimp nie powinno się nazywać pizzerią tylko, jak sama nazwa wskazuje, miejscem gdzie można się uraczyć napojem bogów - złotą ambrozją z bąbelkami. Co prawda jadłem tutaj raz pizzę, ale tylko dlatego, że siedzieliśmy ze znajomymi przy piwie i wszyscy byliśmy na gastrofazie.

Pizza była całkiem niezła jak na takie miejsca (piszę to nauczony doświadczeniem). Ciasto wypieczone i cienkie, nienapompowane - a to się liczy. Składniki wydawały się być świeże i smakowały dobrze. Co prawda ser jak zwykle w takich miejscach nie był doskonały, ale trójkąciki można było jako tako przepchnąć przez gardło.

Co do piwa... tanie, bo w granicach 5zł, ale smakuje jak woda. Wedle kodeksu Hammurabiego (ok. 1750 r.p.n.e.), niesolidny karczmarz, któremu udowodniono dolewanie wody do piwa, był karany śmiercią. Tutaj powinni chyba wszyscy spłonąć na stosie. Nie muszę chyba mówić dlaczego. Do tego ten dziwny zapach ze szklanek. Ale cóż... zjedliśmy, napiliśmy się, więc narzekać nie mogę. Więcej niż trzy gwiazdki nie dam, bo Góra nie zasluguje, ale jako ostateczność sprawdza się idealnie.

2012-09-07

O Olimpie słyszałam od początku studiowania w Krakowie. Jednak jakoś zawsze wyobrażałam sobie to miejsce, jako kolejną pinezkę na mapie knajp Miasteczka Studenckiego AGH. Jakie też było moje zdziwienie, kiedy w końcu tam trafiłam!

Świetny klimat. Przestronne ławy (w końcu można większą grupą znajomych usiąść bez konieczności łączenia okrągłych stolików), które w Krakowie mimo wszystko są rzadkością, duży bar, telebimy (na meczu nigdy nie byłam, ale zamierzam nadrobić), no i... pizza!

Niby zwykła, tania pizza. Nie, nie jest pieczona w piecu opalanym drzewem, nie ma liści świeżej roszponki i sosu pomidorowego prosto z włoskich pomidorów. Jest po prostu pizzą studencką, która mimo lekko gumiastego ciasta, smakuje bardzo dobrze! Dla jej amatorów dobra informacja - Olimp oferuje również pizze na dowóz.

Czego chcieć więcej? Tanie piwo, dobra pizza, duże stoły i swobodna atmosfera. Olimp to miejscówka studencka z prawdziwego zdarzenia. Niestety w roku akademickim niełatwo znaleźć tam miejsce!

2012-09-06
    Znajduje się na Od kuchni, Kanciapy

Jest południe. Od rana siedzimy na zajęciach. Jest ciężko, bo w perspektywie jeszcze drugie tyle. Nagle, bum! Okazuje się, że mamy okienko. Co z tym fantem zrobić? Odpowiedź okazuje się zaskakująco prosta, w końcu kilka kroków od sali wykładowej znajduje się sympatyczna studencka "melina". W czasie ciężkiego dnia jawi się ona jako odpowiednie miejsce do złapania oddechu, nawet zwykłe piwo za 4zł-4.50zł (w zależności od obowiązującej happy hour) staje się boską ambrozją godną prawdziwej Góry Olimp. W dodatku można ten trunek urozmaicić sobie najróżniejszymi sokami, które nie są zbyt często spotykane, np. anyżowym, lub limonkowym. Przy użyciu tego drugiego piwo wygląda jak apetyczny płyn do naczyń.

Siedząc przy drewnianych ławach spędziłam kawał swojego studenckiego czasu, jednakże to, co mnie najbardziej urzekło to nie wczesna godzina otwarcia, nie tanie piwo, nie smaczna pizza, a... telewizor! Gościom czas umilają programy sportowe, prezentujące zmagania w najróżniejszych konkurencjach - w Olimpie najczęściej można było obejrzeć zawody w rodeo, co było tak absurdalne, że aż rozczulające.

2012-08-28
    Pierwsza recenzja

Koniec zajęć. Jesteś na Czarnowiejskiej i zastanawiasz się gdzie iść ze znajomymi odpowiedź jest tuż za rogiem. Czeka tam na Ciebie Góra Olimp. Lokal dzieli się na dwie części sale dla palących i przeznaczoną dla tych, którzy nie palą. Pizzeria jest bardzo duża, ale nawet w środku tygodnia trudno znaleźć tam miejsce. Ponieważ po zajęciach zbiera się tam studencka brać.
    Na szczęście można zamówić pizzę z dowozem i zjeść ją w domu w gronie znajomych. Ceny nie są zbyt wygórowane. Za pizzę średniej wielkości zapłacimy od 20 do 30 zł, a jest ona tak duża, że z pewnością najedzą się nią 3 osoby.
    Kiedy zaczyna się robić cieplej można usiąść na balkonie lokalu i oglądać park koło Placu Inwalidów. To naprawdę kapitalne miejsce na spotkania ze znajomymi, ale nie polecam go na randkę. Jest zbyt tłoczno i głośno. Ja lubię tam przychodzić ze znajomymi i rozmawiać o trudach minionego dnia:)

• Użytkownik Qype piejas…
    • Rzym, Włochy
    • 1 znajomy
    • 113 recenzji
    5.0 ocena gwiazdek
    2009-03-28

Pizza z Olimpu to istotnie najwyższych lotów przysmak. Można zamówić dużą 45 cm, za ok. 21/22 zł. Dostawa gratis, a w lokalu cola. Dostaniesz tu kebaba, napijesz się browarka i wódeczki, totalnie studencko, tuż obok AGH, taki też klimat panuje na II piętrze.

1 strona z 1