Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Edytuj

• Numer telefonu 22 539 79 06
  • Strona internetowa firmy 1944.pl

Rekomendowane recenzje

×
Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze,więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać ich recenzje.Dowiedz się więcej.
    2013-10-21
    Znajduje się na Museums around the world

Muzeum Powstania Warszawskiego jest miejscem który zachwyca i smuci jednocześnie. Z jednej strony - zachwyca, bo jest naprawdę BARDZO dobrze zrobiony. Wszystko jest przemyślane, zasób pamiątek i artefaktów jest naprawdę imponująco ogromny i uczestnicy powstania '44 są przedstawiane jako osoby - na zdjęciach, z imionami. Nie są po prostu anonimowymi ofiarami tragicznych zdarzeń.
    Smuci - z tego samego powodu. Widać te uśmiechnięte twarze malutkich członków szarycg szeregów. Ładne, radosne dziewczyny które zamiast chodzić na randki z pięknymi chłopcami - musiały im ratować życie albo wychodzić na pierwszą linię frontu nosząc pomoc.

Trudno się nie rozpuścić jak się zwiedza Muzeum Powstania. 1944 rok nie był tak dawno temu - wciąż żyją osoby, które brały udział w powstaniu, pamiętają wojnę i mogą o tych ciężkich latach opowiedzieć. Cieszę się więc, że doczekały się tego muzeum. Że jest piękny ogród na zewnątrz, że można dotknąć w pewien sposób ten kawałek historii. Bo to muzeum jest żywe, i to mi się podoba najbardziej. Że jest dopasowane i odpowiednie. Że nie jest sztywne. Że porywa i nie pozostawia odwiedzającego obojętnie.

Ja byłam w Muzeum Powstania Warszawskiego wielokrotnie i za każdym razem jak ktoś do mnie przyjeżdża to zabieram gości między innymi tu. Bo uważam, że jest to obowiązkowy punkt do zwiedzenia w Warszawie. Pozwala gościom - jak i nam samym - na głębsze zrozumienie własnej historii najnowszej i wyposaża w narzędzia do przemyślania późniejszych wydarzeń.

Co tu dużo mówić. Polecam.

2012-08-22

Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedziłam przy okazji wycieczki w liceum i zrobiło ono na mnie ogromne wrażenie.
    Muzeum upamiętniające historyczne wydarzenia jest jednocześnie bardzo nowoczesne. Interaktywne ekspozycje łączące obraz, dźwięk i wiele innych efektów multimedialnych ułatwia dotarcie do nawet najmniej zainteresowanych tematem osób.
    Oprócz wszystkiego tego, czego możemy dowiedzieć się ze strony internetowej tego miejsca, myślę, że warto zwrócić uwagę na aleję murali na ogrodzeniu muzeum. Znajdziemy tam również na pierwszy rzut oka przyjemny mural Wilhelma Sasnala "Bratki", przedstawiający żółte kwiaty, które na obrazie przekształcają się w czaszki ofiar powstania.
    Oprócz tego widnieją tam inne prace różnych artystów, na które według mnie, powinno zwrócić się uwagę ze względu na ciekawą formę i wymowność treści obrazów.

2012-08-06

W momencie powstania Muzeum Powstania Warszawskiego było największym hitem wszystkich zainteresowanych historią Polski i Warszawy. Takiego muzeum jeszcze nad Wisłą nie było. Wszystkiego można dotknąć, posłuchać. Sale muzealne pomagają wczuć się w atmosferę epoki. Muzeum jest... dla ludzi w przeciwieństwie do setek klasycznych placówek z paniami w garsonkach przy każdej gablocie i paprotką na parapecie.

Ekspozycja prezentowana jest na trzech kondygnacjach na łącznej powierzchni około 3000 m2. Jest co oglądać. Centralnym jej elementem jest stalowy monument - serce walczącej stolicy - z wyrytymi ważnymi datami powstania i śladami po kulach. Trasa muzealna wiezie nas chronologicznie od wydarzeń związanych z genezą insurekcji, aż po jej kres, a nawet dalej - do czasów ustalanie nowej, powojennej rzeczywistości. Zwiedzanie ekspozycji, bez cienia przesady, po prostu zapiera dech w piersiach. Użycie multimediów, świateł i innych efektów rodem bardziej za teatru niż z instytucji edukacyjnej, pozostawia niezapomniane wrażenia niemal bycia świadkiem dramatycznych wydarzeń sierpnia i września 1944 r.

Muzeum Powstania Warszawskiego to bez wątpienia muzeum polityczne, nie bez kozery w niektórych kręgach bywa nazywane centralą prawicowej "polityki historycznej". Jest to najbardziej widoczne w ostatniej salce ekspozycji poświęconej powstawaniu nowej rzeczywistości "Polski Ludowej". Spory polityczne wokół muzeum warto jednak pozostawić politykom. Warto zwiedzić muzeum i to niejeden raz. Jest to wciąż jeden z głównych punktów odniesienia dla wszystkich muzeów w Polsce.

2012-07-18

Muzeum zajmuje się, jak sugeruje nazwa, tematyką Powstania Warszawskiego które miało miejsce w 1944 roku. Skomplikowane zagadnienia do dziś dzielące Polaków, są przedstawiane w sposób który zadowoli zarówno dzieci z podstawówki, laików jak i pasjonatów historii Warszawy.
    Stosunkowo późno od kiedy zamieszkałem w Warszawie miałem okazje odwiedzić jedno ze słynniejszych Muzeów w Polsce. Gdy w kocu jednak tam się wybrałem byłem pod niesamowitym wrażeniem. Profesjonalnie wykonanie na Europejskim poziomie. Władze zadbały o poprawne wykonanie takich szczegółów jak brak dostępu dla dzieci widoki drastycznych scen przez monitory na odpowiedniej wysokości, przez tunele mające odwzorowywać warunki ciasnoty panujące w kanałach podczas powstania, aż po filmy przedstawiane w regularnych odstępach czasu. Kartki kalendarzowe z Powstania rozmieszczone w różnych miejscach na terenie Muzea, opisujące każdy poszczególny dzie które każdy może 'zbierać', replika w skali 1:1 samolotu z czasów Powstania, wywiady z byłymi Powstacami.
    Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowania historią powinien się wybrać do Muzeum Powstania Warszawskiego.

• Użytkownik Qype ulska…
    • 5 recenzji
    2010-04-13

Miejsce w którym można spędzić cały dzień i jeszcze nie wszystko zdążyć zobaczyć.
    Pełne historii i nowoczesnych rozwiązań.
    Polecam każdemu. Młodemu starszemu i najstarszemu.

• Użytkownik Qype Morchu…
    • 14 recenzji
    4.0 ocena gwiazdek
    2011-03-08

Wiecie co ?! Nie potrafię pisać tak dobrze jak wy. Więc się nie będę powtarzał.
    Co ma skopać coś co przede mną ktoś dobrze zrobił. Jedna rzecz ... dałem cztery gwiazdki a nie pięć bo wyszedłem z tego muzeum smutny i wściekły.
    Jak sobie zdałem sprawę z tego jak nas sojusznicy zrobili w ... to mnie mało co nie ... Poza tym bardzo dobrze, że jest w Warszawie takie muzeum. O takich rzeczach należy pamiętać.

2012-07-19

Moim zdaniem, Muzeum Powstania Warszawskiego jest muzeum porządnym. Kulturoznawcy i teoretycy chcieliby pewnie, żeby było nieco inne, nowocześni historycy zapewne mogliby mieć zastrzeżenia co do sposobu prowadzenia narracji, ale zwiedzający, który nie ma problemu z teoriami i teoretycznymi dyskusjami, powinien być zadowolony.
    MPW jest interaktywne. MPW jest różnorodne. MPW działa na wszystkie zmysły, otacza, próbuje wchłonąć widza. Korzysta z wyglądu faktycznej Warszawy (np. z pomocą wieży widokowej), kreuje wyobrażenia o niej. Widać w nim ogrom pracy włożonej w ekspozycje, a poza nim - czuć dobre działania marketingowe.
    Nie jestem pewna, czy najlepszym hasłem dla muzeum przedstawiającego jeden z chwalebnych, ale też bardzo tragicznych epizodów historii Warszawy mogłoby mieć hasło w stylu "bawiąc uczymy", ale jakby się nad tym zastanowić, to tak właśnie jest. W MPW nie trzeba przeczytać każdej planszy, żeby się czegoś dowiedzieć, jednak starszym odwiedzającym poradziłabym przeznaczenie na odwiedzenie tego obiektu więcej czasu niż godzinę czy dwie. Bo historia pokazana w Muzeum wciąga. Wystarczy się mu poddać i może się okazać, że nienajlepszym pomysłem będzie wciśnięcie go pomiędzy oglądanie Łazienek i Muzeum Chopina.

2012-07-18

Kiedyś Elektrownia Tramwajów Miejskich, dziś Muzeum Powstania Warszawskiego. Moim zdaniem jedno z najlepszych, w jakich byłam w Polsce, ale i w Europie. Wykorzystano w nim różne techniki komunikacji audiowizualnej i multimedialnej. Można pogłębić swoją wiedzę o Warszawie jak i o samym powstaniu, bo nie można oderwać sie od historii. Polecam Warszawiakom, obcokrajowcom, ale i wszystkim Polakom. Przeżycia są niesamowite. Z jednej strony smutne a z drugiej pouczające. Muzeum jest hołdem dla tych, co walczyli i ginęli za wolną Polskę. Piorunujące wrażenie robi zegar z ustawiona na nim godziną 17.00. Zarezerwujcie sobie więcej czasu, bo wizyta w muzeum jest bardzo wciągająca.

• Użytkownik Qype Sylwia…
    • Berlin Charter Township, Stany Zjednoczone
    • 30 znajomych
    • 26 recenzji
    2009-01-27

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu powstania. Bilety wstępu kosztują 4 zł normalny i 2 zł ulgowy, w niedziele wstęp wolny. Ciekawe zaprezentowanie historii  za pomocą dźwięku, światła i efektów multimedialnych. Zrekonstruowane kino i kanał (którym mieli uciekać powstańcy) wywarło na mnie duże wrażenie. Chodząc po brukowej kostce wśród dużych zdjęć i obrazów można sobie dokładnie wyobrazić Warszawę w czasie powstania. Dźwięk dodatkowo potęguje nasze doznania. Podczas zwiedzania można zbierać kartki z kalendarza, czyli krótkie notatki o każdym dniu walki. Twórcom udało się pokazać życie codzienne ludności cywilnej i atmosferę powstańczej Warszawy.

2009-02-17
    Pierwsza recenzja

W muzeum byłam kilka lat temu, jak odwiedziliśmy Warszawę na wycieczce w liceum. Do dziś pamiętam to miejsce i jak będę jeszcze w stolicy to na pewno tam jeszcze pójdę.Bardzo dużo zależy od przewodnika, na początku zaczęła nam szeptać coś pod nosem jakaś pani i zapowiadało się nieciekawie, ale po chwili wpadła spóźniona właściwa osoba i ją zmieniła. Całe szczęście do dziś pamiętam jej opowiadanie.Tam po prostu trzeba pójść.

2011-07-21

Ostatnio nasłuchałam się narzekań znajomych na kondycję polskich muzeów, że jest sztywno, nie interktywnie i w zasadzie jak za komuny (minus filcowe kapcie). Wszystkim tym, którzy jeszcze nie mieli okazji tu być i tym, którzy nie mają pomysłu, jak zrewolucjonizować skostniałe instytucje muzealne polecam odwiedzenie Muzeum Powstania. Byłam w wielu słynnych muzeach na świecie, ale muszę przyznać, że MPW naprawdę powala. Jestem bardzo dumna, że mamy wreszcie w Polsce muzeum na miarę XXI. Myślę, że każdy, nawet najbardziej zblazowany nastolatek choć trochę zainteresuje się historią po wizycie w tym miejsce. Bo MPW nie tyle informuje, co daje poczuć klimat Warszawy z czasów wojny i niesamowice oddaje atmosferę samego Powstania.
    Wszystko jest dopracowane w najmniejzych szczegółach, nawet kawiarenka jest urządzona a'la kawiarnia z lat 40-tych.
    Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić to to, że kupując bilet pani w okienku nie zaproponowała mi dodatkowych aktrakcji (projekcji filmu w 3D Miasto Ruin), na które trzeba kupić bilety, a można to zrobić tylko w kasie, która jest w osobnym budynku. Byłam już w połowie zwiedzania, nie chciało mi się wychodzić, a dzien był piękny, zakładam więc, że w w czasie deszczu czy zimy mało komu będzie się chciało wracać po dodatkowy bilet.
    Kto ma smartfona może, dzięki przygotowanej ostatnio aplikacji, zobaczyć archiwalne zdjęcia budynków z okresu powstania w ich autentycznych lokalizacjach.

• Użytkownik Qype Liniow…
    • Londyn, Wielka Brytania
    • 11 znajomych
    • 49 recenzji
    2011-02-06

Miejsce w którym warto być. To czego się tam dowiedziałem pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Myślę, że każdy Polak i każda Polka powinni choć raz w życiu to miejsce odwiedzić.

• Użytkownik Qype fong…
    • 5 znajomych
    • 69 recenzji
    2011-08-11

Będąc w Warszawie głupotą jest ominąć to muzeum. W przeciągu 1-2h można naprawdę dużo zobaczyć nie nudząc się nawet sekundy. Tak powinny wyglądać wszystkie muzea, bez niepotrzebnego zadęcia i atmosfery potwornego znudzenia.

• Użytkownik Qype kruczy…
    • Kraków
    • 29 znajomych
    • 150 recenzji
    2009-03-19

Ja po wizycie w muzeum byłam pod ogromnym wrażeniem. Nowoczesna wystawa trafiająca do odbiorcy. Miła obsługa. Muzeum na najwyższym poziomie. Ciesze się, że w taki sposób została przekazana tak ważna treść historyczna. Pamiatki w sklepiku utrzymane w stylu z tamtych czasów, w końcu nie jakiś szajs. Polecam to jest obowiązkowy punkt wycieczki w Warszawie.

2011-01-02

Muzeum bardzo dobre. Widziałam w swoim życiu lepsze, ale jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o Powstaniu Warszawskim - tu na pewno ma szansę. Nie jest to muzeum z gatunku leziesz i niedotykasz - wręcz przeciwnie - tykanie wskazane. Interaktywne prezentacje, możliwość gier i zabaw sprawia, że jest to miejsce, gdzie młodzież znajdzie coś do roboty poza ziewaniem z nudów.

2011-03-30

Chyba najlepiej zrobione muzeum w Warszawie. Ostatnio byłam po raz drugi odwiedzić to miejsce, żeby zobaczyć film Miasto Ruin. Ciągłe tłumy świadczą o popularności. Stojąc w kolejce usłyszałam trafną uwagę od jednego Pana, a mianowicie stwierdził, że w muzeum jest za ciemno. Rzeczywiście mrok nadaje miejscu klimat ale niektóre informację przez to są niedoświetlone, powoduje to duży dyskomfort w czytaniu. Trzeba pamiętać, że muzeum cieszy się duża popularnością nie tylko wśród młodych ludzi.

• Użytkownik Qype darius…
    • 4 znajomych
    • 26 recenzji
    2011-05-18

Bez napuszenia, a oddaje ducha czasu. I dzieciarnia sie nie zanudzi na smierc.

• 2.0 ocena gwiazdek
    2012-08-28

Jako rodowity warszawiak, a nie przedstawiciel napływowej ludności z miejscowości tak niewielkich jak Grójec, Kobyłka czy Kraków, mam do Powstania stosunek mieszany. Uważam to wydarzenie za krwawą jatkę i spory geopolityczny błąd popełniony w wyniku błędu jego dowódców, szczególnie nie pasuje mi też eksponowanie motywu żołnierzy-dzieci, które przed wojną należy raczej chronić. Dlatego fakt, że w muzeum dla uczniów przygotowano Salę Małego Powstańca raczej mnie razi i napełnia poczuciem wstydu, aniżeli dumą. Muzeum na Woli jest natomiast z pewnością przykładem tego jak udanie projektować ekspozycje tego typu, nadziewając je dużą ilością multimediów i innych bajerów, takich jak wielki samolot Liberator podwieszony w jednej z sal. Bardzo dobrze przeszkoleni są tutejsi przewodnicy, a wizyta może być porywająca zwłaszcza dla dzieci. A szkoda, bo raczej nie powinno się promować dla nich wizji wojny jako dobrej zabawy i prawdziwego bohaterstwa. Historia w wersji pop, gdzie np. pozory autentycznego doświadczenia sprawiać ma wizyta w przygotowanym dla turystów, schludnym kanale, który rzekomo oddawać ma atmosferę ucieczki polskich partyzantów z regionu legendarnych walk na Starym Mieście. Jestem na nie, bo Muzeum Powstania choć świetnie zaprojektowane i ładne, upamiętnia nie to, co w historii moje miasta jest pozytywne i twórcze.

• Użytkownik Qype Grupa_…
    • 3 recenzje
    2009-08-01

Bardzo ciekawe mueum na kulturalnej mapie Warszawy. Punkt obowiazkowy dla osob zwiedzajacych Warszawe i dla samych Warszawiakow. Historia Powstania Warszawskiego przedstawiona w sposob, ktory wzbudza w osobie zwiedzajacej/ogladajacej ciekawosc. Duzo przekazow multimedialnych, ciekawe ekspozycje. Na mnie osobiscie duze wrazenie wywarlo makieta/rekonstrukcja kanalw kanalizacyjnych, ktorymi poruszali sie powstancy. Warto sie wybrac.

• Użytkownik Qype MadziK…
    • 13 znajomych
    • 30 recenzji
    2009-10-29

Miejsc niesamowite, robi wrażenie! Zdecydowanie więc należy wybrać się na warszawską Wole i zobaczyć muzeum. Proponuje przeznaczyć na zwiedzanie kilka godzin, jeśli ktoś chce wszystkie ekspozycje zobaczyć, a naprawdę warto! ;)

• Użytkownik Qype zbigni…
    • 12 recenzji
    2009-11-15

Świetne miejsce dla całej rodziny! Każdy może zrozumieć Powstanie, dzięki interaktywnym wystawom, można tu znaleźć replikę legendarnego Liberatora w skali 1:1, przejść w ciemnościach przez tunel i poczuć się jak powstaniec. A na dzieci czeka wiele atrakcji na każdym kroku. Na koniec można zakupić wspaniałe pamiątki tj. model powstańczego czołgu, książkę, kopię plakatu Powstańczego i wiele innych rzeczy. Warto!

2012-08-06

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, które każdy Warszawiak powinien zobaczyć, bez względu na swój stosunek do samej akcji zbrojnej. Muzeum nie przypomina klasycznych obiektów tego typu. Budynek powstał specjalnie, aby upamiętnić to historyczne wydarzenie i już w fazie projektowania przewidziano jego całościowy projekt. To na pewno imponuje z jakim pomysłem stworzono, to miejsce. Na mnie największe wrażenie zrobiła makieta kanałów, którymi uciekali powstańcy. Odwiedzający muzeum mogą przez kilka chwil poczuć, choć w przybliżeniu to, czego doświadczali uciekający powstańcy. Muzeum jest licznie odwiedzane prze młodzież szkolną, ale nie tylko. W niedziele, kiedy można zwiedzić muzeum za darmo jest ono odwiedzane przez szereg osób zainteresowanych historią stolicy. Muzeum Powstania Warszawskiego jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Buduje ono świadomość historyczną jego mieszkańców, a dzięki atrakcyjnemu i pomysłowemu wystrojowi, jeszcze przez wiele lat będzie stałym punktem programy wszelkich wycieczek po stolicy. Ja nie przeżyłem jakiegoś światopoglądowego katharsis po zwiedzeniu obiektu, ale nie zamierzam negować sensowności istnienia tego miejsca.

• Użytkownik Qype mon91k…
    • 42 recenzje
    2009-03-31

W Muzeum Powstania Warszawskiego byłam parę lat temu z grupą uczniów z Walii. Zarówno grupa polska (z której część osób było już tam po raz kolejny), jak i walijska, były pod ogromnym wrażeniem. Specyficzny wystrój, interaktywne ekspozycje, kanał, którym podążają zwiedzający - to wszystko sprawia, że czujemy się, jakbyśmy przenieśli się do tamtego czasu. Przedstawienie wydarzeń historycznych w nietypowy, innowacyjny sposób, pozwala lepiej wczuć się w tamten okres. Myślę, że jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak.

• Użytkownik Qype bryndz…
    • 50 recenzji
    1.0 ocena gwiazdek
    2009-03-24

Muzeum położone na Woli. Ogromne, bardzo efektowne, dobre dla dzieci, żeby przybliżyć im wydarzenie Powstania Warszawskiego. Mnóstwo zdjęć, interaktywnych gadżetów, filmów, ekranów, sztuczne kanały którymi można przejść i poczuć atmosferę tamtych dni. Trzeba się przygotować na bardzo dużo chodzenia i zarezerwować przynajmniej trzy godziny żeby wszystko obejrzeć. Zaletą jest też niska cena biletów, wadą to, że trochę tych gadżetów i efektów specjalnych za mało, mało merytorycznej treści, rzetelnej informacji o Powstaniu.

• Użytkownik Qype ochotn…
    • Kalisz
    • 0 znajomych
    • 6 recenzji
    2011-07-31

Miejsce niezwykle ciekawe i w pewnym sensie pouczające. W obiekcie znajduje się wiele ciekawych eksponatów oraz ogrom informacji, na których obejrzenie potrzeba przynajmniej dwie- trzy godziny. Ja niestety miałem znacznie mniej czasu na zwiedzenie muzeum, więc wszystko oglądałem pobieżnie, więc nie zapoznałem się zbyt dobrze z ofertą. Jednakże jestem bardzo zadowolony z pobytu, jak i również cen.

1 strona z 1