Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

Rekomendowane recenzje

Twoje zaufanie jest dla nas najważniejsze, więc firmy nie mogą płacić, aby modyfikować albo usuwać swoje recenzje. Dowiedz się więcej.
    2014-03-28
    3 zameldowania

Mamma Mia to bardzo sympatyczne miejsce z dobrym jedzeniem, byłam tam już kilka razy i zawsze wracam chętnie. Jestem też wielką fanką włoskiego jedzenia.

Dodatkowym potwierdzeniem faktu, że warto się tam wybrać są ciągłe tłumy, niezależnie od dnia tygodnia.

Jadłam zarówno robione na miejscu makarony, jak i pizzę. Wszystko jest niezwykle dobre. Wczoraj zamówiłam gnocchi z pastą truflową i serem kozim, rukolą i pomidorami koktajlowymi.

W karcie są również owoce morza, wina oraz desery. Do wyboru wiele rodzajów pizzy.

• Użytkownik Qype kasial…
    • Krakow
    • 0 znajomych
    • 4 recenzje
    2.0 ocena gwiazdek
    2013-03-04

Kiedyś było to moje ulubione miejsce, aktualnie trochę się zraziłam.
    Dostałam przypaloną pizzę i to nie tak 'troszeczkę'. Obsługa potraktowała mnie jakbym chciała coś wyłudzić.
    Dałam jeszcze jedną szansę, tym razem obsługa była w porządku, spaghetti- niestety nie. Niedoprawione i mdłe- wcześniej to się nigdy nie zdarzało.
    Mam nadzieję, że za jakiś czas wszystko wróci do normy, aktualnie radzę pójść gdzieś indziej.

2012-10-02

"Najlepsza pizza w Krakowie" kelnerka praktycznie każdej włoskiej restauracji w Krakowie wita mnie takim stwierdzeniem. Dodając przy tym, że oczywiście pizza jest wypalana w tradycyjnym piecu drzewnym. I nic to, że każda szanująca się włoska restauracja taki piec ma.

Do Mamma Mia trafiłam po zapewnieniach znajomych, że nigdzie tylko tam mogę znaleźć mityczną prawdziwą włoską pizzę. Powiem tak - większe wrażenie robi na mnie placek w Pizzy Garden, ale ten w restauracji na Karmelickiej również może być oceniony na piątkę.

Ciasto - cienkie, dobrze wypieczone (czasem aż za - ze dwa razy zdarzyła mi się tutaj przepieczona pizza), składniki świeże i dobre jakościowo.Polecam Caprese z mozarellą, pomidorami i rukolą. Parma z szynką parmeńską albo klasyczna Capriciosa również jest warta uwagi. Co ważne, w Mamma Mia bardzo dobre są również makarony. To tutaj jadłam fantastyczne Gnocchi posypane orzechami włoskimi i bardzo dobrą carbonarę.

Dałabym 5 gwiazdek gdyby nie obsługa. Swego czasu byłam częstym gościem tej restauracji, niestety zawsze trafiałam na kogoś niekompetentnego. A! Wieczorami i w weekendy raczej tłoczno - lepiej zróbcie rezerwację.

2012-09-06

Jeść lubię. To moja pasja, nie lubię jeść w pośpiechu, ani byle jak. Lubię celebrować swoje posiłki, a zwłaszcza kiedy mam chwilę czasu i dobre towarzystwo. I chociaż mam kilka ulubionych knajpek, to ciągle szukam nowych, żeby czego śnie przegapić.

I tak poszukując natrafiłam na Trattorię na Karmelickiej. Słyszałam już wcześniej o świetnych makaronach tam serwowanych i nie tyle, że chciałam to sprawdzić, ale raczej przekonać się, że to warto. Bo przecież lubię dobrze zjeść.

W piątkowy wieczór zarezerwowałam sobie stolik, żeby mieć pewność, że będziemy mieli gdzie usiąść i poszliśmy. Wrażenie robi już sala, jest przyjemnie, przytulnie i gustownie. Z nutką elegancji. Dobre miejsce na randkę albo spokojny wieczór.

A jak pojawiło się menu, to już wiedziałam, że to dobry wybór. W karcie dań jest wiele wyszukanych pozycji, widać, że ktoś włożył wiele wysiłku, aby ją skomponować. Zaczęliśmy wiec próbować. Od tego czasu byłam wiele razy. Wypróbowałam chyba wszystkie makarony: polecam te z warzywami. Nie dość, że smaczne to i pożywne. Serdecznie polecam.

2012-09-03
    Znajduje się na restauracje

Wielbiciele kuchni włoskiej śmiało mogą się udać na Karmelicką 14. Apetyczny jest już sam wystrój restauracji - duża ilość różnorodnych win na półkach, a na ścianach zdjęcia Włoch. Restauracja ma też swój ogródek. Lokalizacja jest naprawdę dogodna, tuż przy Bagateli.

Menu iście włoskie - wielki wybór makaronów i pizzy, a także sałatek. Zjemy też bardziej tradycyjne obiady jednak pod wymyślnymi nazwami. Można tam organizować małe uroczystości rodzinne. Sama miejsce odwiedziłam właśnie z takiej okazji, stąd nie bardzo orientuję się w cenach. Ale dla takiego smaku deserów lodowych naprawdę warto się tam wybrać. Obsługa bardzo uprzejma i sprawna.

2012-09-01
    Pierwsza recenzja
    Znajduje się na Mam smaka

Jest takie miejsce w Krakowie gdzie pizza ma naprawdę nieziemski smak. Tym miejscem jest lubiana przez sporą część mieszkańców i turystów  Trattoria Mamma Mia. Główną zaletą lokalu jest pyszna włoska pizza prosto z pieca opalanego węglem. Naprawdę palce lizać!

Oprócz tego spałaszować tam można różnego rodzaju makarony, risotta, liczne  sałatki np. caprese, ryby oraz potrawy mięsne. Polecam także desery - mój ulubiony to tarta jabłkowa na ciepło z sosem waniliowym oraz Panna Cotta. Wybór potraw duży, a jedzonko naprawdę mniam!
    Na uwagę zasługuje też wystrój miejsca. W środku jest naprawdę miło, ciepło i sympatycznie. Podobają mi się  szczególnie zdjęcia Włoch, duża przestronność restauracji oraz poustawiane na półkach, z daleka widoczne wina.

Mamma Mia to urokliwy, iście włoski zakątek w samym centrum Krakowa. Tłum ciągle obecnych tam gości jest najlepszą rekomendacją tego miejsca. Jeśli więc mamy ochotę na krótką podróż po włoskich smakach bez ruszania się poza miasto - Mamma Mia to idealny lokal, do którego warto skierować swoje kroki.

• 3.0 ocena gwiazdek
    2012-11-09

Niby włosko niby nie. Wystrój bardzo przeciętny, pasty szczerze powiedziawszy również. Nie do końca rozumiem fenomen tego miejsca, bo tłoczno jest zawsze. Podejrzewam, że przyciągać mogą niskie ceny. Obsługa bardzo nierówna, można trafić na kogoś konkretnego i ogarniętego lub wręcz przeciwnie. Bardzo ŚREDNIE miejsce.

• 3.0 ocena gwiazdek
    2012-09-06

Mamma mia to knajpa bardzo nierówna - byłam zaraz po otwarciu ze znajomymi, wypróbowaliśmy część menu i byliśmy zawiedzeni. Długo nie wracałam, ale kolega, który jeszcze wtedy (bo teraz nadrabia) był  absolutną nogą w kuchni, za to strasznym żarłokiem, bardzo często się tam stołował i zachwalał. Podobnie kilka innych osób. Więc wróciłam - i faktycznie, zaskoczenie. Knajpa pełna, pizza dobra, dokładnie taka, jaka powinna być; osoba, która mi towarzyszyła zachwalała lasagne, dobre wino.  Niestety, wpadki z początku istnienia jeszcze się pojawiały podczas kolejnych wizyt - mocno niedogotowany makaron, długi czas oczekiwania pozostawiły niesmak i sprawiły, że jak jestem w okolicach Karmelickiej i mam ochotę coś zjeść, wybieram inne miejsca.

2012-10-02

Mamma Mia mocno już zdezelowana ale wciąż popularna pizzeria w mieście, ma 2 lokale i dwa wejścia, jedno z Karmelickiej, drugie w bramie też od Karmelickiej - i to ten sam lokal. Przed tym drugim jest ogródek i można usiąść sobie na kawce czy winko wieczorem na zewnątrz. Ale przede wszystkim to trzeba przyjść tu na pizza; ja polecam z fetą i szpinakiem, świeży szpinak to jest to! nie jakaś tam mrożonka. Lokal ma piece do wypieku pizzy i czuć zapach świetnego, nie przypalonego ciasta, do wyboru też macie dobre makarony i dania z mięsem, jednak są to nieco małe porcje bo czuć się sytym. Do tego lampka wina - duży wybór. Wygodnie zasiądziecie na skórzanych sofach przy drzwiach ( lokal nr 1) lub stolikach dla większej grupy, można dokonywać a nawet trzeba rezerwacji, obsługa miła i szybka, na potrawy jednak się czeka. Do każdej pizzy podają różne oliwy, uwaga!po to by namoczyć sobie ciasto...mniam.

2012-09-03

Oj, zdecydowanie adres godny polecenia. Odkryłem to miejsce dzięki znajomej zajawionej kuchnią włoską. Zabrała mnie tu pewnego dnia i oszalałem, zakochałem się, wielbię. Mamma Mia to swoista świątynia smakowych rozkoszy, gdzie pielgrzymują wierne ludy spragnione dobrej pizzy i włoskich specjałów. A znajdziemy ich tu mnóstwo! Pizze na delikatnym, cienkim spodzie z pieca opalanego drewnem - szaleństwo! Makarony według włoskich receptur - niebo w gębie! Włoskie wędliny i sery - kosmos! Posmakujcie w tym miejscu oliwy, zamówcie lampkę jakiegoś białego wina - włoskie krajobrazy odmalują się przed Wami w mgnieniu oka! Obiecuję! Atmosfera miejsca, obsługa, klimat sprawiają, że to restauracja  zdecydowanie godna polecenia! Nieco drogo, ale za takie rozkosze trzeba płacić! A warto! Ole!

1 strona z 1