Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

2014-03-19

Noc,
    wracamy z knajpki na Kazimierzu...
    idziemy przez Plac Nowy...
    widzimy jakieś zamieszanie... jakaś kolejka do okrąglaka...
    jak to polski naród ma w genach....
    stajemy do kolejki z pytaniem "Panie, co tam rzucili?"
    "Łooooo Paaaanie.... toż to najlepsze Zapiekanki na Kazimierzu!!"...

tak drodzy Państwo, taka właśnie sytuacja może Was spotkać!
    staniemy spragnieni w nocy w kolejce, wyczekamy na naszą kolej....
    i oto właśnie objawi się nam wieeelka jak przedramię zapiekanka z przeróżnymi składnikami (jaką chcemy, z czym chcemy, taką dostaniemy!)
    niekiedy ciężko jest objeść taką zapiekanką, taaaaaka jest wielka!
    a do tego jaka pyyyyszna... ;)
    Cena niewielka, a porcja jak na dwóch ;)

2014-02-12

Jeszcze zanim zamieszkałam w Krakowie wiele razy słyszałam o tych słynnych zapiekankach, jednak podchodziłam do nich baaardzo sceptycznie.

Aż do czasu pewnego listopadowego nocnego spaceru, gdy to mój dobry kolega zaprowadził mnie na Plac Nowy z zapewnieniem, że tam zjemy coś pysznego.
    I oto objawienie! Pyszna zapiekanka, do której sami wybieramy składniki, za każdym razem można spróbować innych, ciekawych połączeń. W zależności od naszego wyboru zapłacimy trochę mniej lub więcej, jednak oscylując wokół kwoty 8zł, co wcale nie jest wygórowaną ceną jak na takie zjawisko. Gorąco polecam każdemu spróbować, to punkt obowiązkowy na mapie Krakowa!

2013-12-16

Na Placu Nowym wielkie kolejki po wielkie zapiekanki. Ludzie wiedzą co dobre ; )

Jednak to co warto zaznaczyć - czasami nie opłaca się stać z tłumem do jednego okienka, gdy kilka pozostałych stoi pustych. Zapiekanki naprawdę bardzo mało się różnią, a bywa, że są o wiele lepsze tam gdzie tłum nie sięga ; ). Wiadomo, że gdy jest do zrobienia kilkanaście zapiekanek na minutę to sprzedawca nie będzie dbał o inne rzeczy poza tym, żeby się wyrobić : )

Za niewielkie pieniądze można najeść się do syta, podzielić połówką ze znajomym, lub wziąć zapiekankę na wynos. Wybierać można spośród gotowych wzorców zapiekanek albo po prostu komponować własne. Niedojedzone bułki, czy okruszki zje chmara gołębi, od których trzeba się regularnie odganiać, żeby nas samych nie połknęły ;) A wszystko to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, o każdej porze roku.

Zdecydowanie warte spróbowania i to zdecydowanie nie jeden raz!

• Użytkownik Qype karina…
    • 3 znajomych
    • 10 recenzji
    2012-08-13

To są jedyne zapiekanki w Krakowie, dla których warto przejechać całe miasto, stać w korkach, a później w meeega kolejce..
    Ta (wyczekana) zapiekanka wynagradza wszystko:)

• Użytkownik Qype qwiate…
    • Warszawa
    • 2 znajomych
    • 30 recenzji
    2012-01-25

Dałem się namówić na standardową zapiekankę i do dziś żałuję.
    Przecież to porcja jak dla słonia. Za 6 zł dostałem giga- mega bułę z mnóstwem dodatków. Nie przerobiłem:)))))
    W życiu nie miałem takiej zapiekanki w ręku.
    Polecam serdecznie:)

2012-08-27
    Pierwsza recenzja

Nigdzie nie ma lepszych.  A czego? Zapiekanek, zapiekanek najlepszych w Krakowie. Na Placu Nowym na Kazimierzu znajdziemy okrągły budynek otoczony budkami z zapiekankami. Znajdziemy tam naprawdę szalone zapiekankowe połączenia, jak i te bardziej klasyczne. Dla każdego coś dobrego.
    To świetny sposób i miejsce, żeby się najeść za niewielkie pieniądze. Ja jem tam zawsze kiedy jestem w pobliżu. Moja ulubiona zapiekanka, to zapiekanka krakowska. Kosztuje 7 zł i jest ogromna. Ma ponad 30 cm, jest naprawdę sycąca.
    Niestety, ponieważ nie ma się tam gdzie schować przed deszczem i śniegiem to miejsce odpada jeśli nie ma odpowiedniej aury. Nikt nie chce moknąć z zapiekanką w ręce.
    Jednak jeśli jest akurat ładna pogoda przygotujmy się na stanie w gigantycznej kolejce. Na te zapiekanki przyjeżdżają ludzie z najdalszych dzielnic Krakowa. Bo to jak smakują wynagradza stanie w korku i jazdę przez całe miasto. Miejsce otwarte jest codziennie do późnej nocy.

• Użytkownik Qype Marcin…
    • Kraków
    • 15 znajomych
    • 57 recenzji
    2011-03-02

Palce Lizać - nie raz uratowały człowieka przed głodem w środku nocy - Nic dodać, nic ująć - niebo w gębie o północy czy nad ranem - bezcenne :)

• Użytkownik Qype wodz…
    • 2 znajomych
    • 43 recenzje
    2009-03-18

Tak jak będąc w Wadowicach nie wypada nie skusić się na kremówki, a w Toruniu nie kupić piernikatak będąc w Krakowie trzeba, po prostu trzeba odwiedzić Kazimierz, a tam nie można oprzeć się kupieniu zapiekanek. Ich zapach roznosi się po Placu Nowym i kusi nasze zmysły, sprawiając że nagle czuć miejsce w żołądku (i czują to nawet ci, najedzeni zupełnie;)bardzo duży wybór zapiekanek; od tradycyjnych z pieczarkami i serem, po bardziej wykwintne (np.: ze szpinakiem), każdy znajdzie tu coś dla siebie; i wielbiciele mięsa i wegetarianie. owe zachwalane przeze mnie zapiekanki są wypiekane w specjalnych piecach (nie ma mowy o podgrzewaniu w mikrofalówkach!!!) co sprawia, że są delikatne i zarazem chrupiące. Istny raj dla naszego podniebienia i kubków smakowychpolecam gorąco i smacznego życzę:)

• Użytkownik Qype frej…
    • 3 znajomych
    • 2 recenzje
    2011-06-21

Kultowe miejsce, swietne zapiekanki za naprawde rozsadna jak na Krakow cene. Polecam !

• Użytkownik Qype kruczy…
    • Kraków
    • 29 znajomych
    • 150 recenzji
    2012-02-23

mniam, mniam:)

• Użytkownik Qype cocco7…
    • Chicago, Stany Zjednoczone
    • 0 znajomych
    • 2 recenzje
    2012-08-09

chce mieszkać w krakowie chociazby ze wzgledu na kazimierz i jego zapiekanki od endziora :))) i luv it!!!!!!!!!!!!!

1 strona z 1