Logo Qype Dołącz do Yelp

Qype dołączył do Yelp, aby dostarczyć Ci więcej recenzji, społeczności i firm. Przeczytaj więcej.

• 4.0 ocena gwiazdek
    2012-10-14

"Zielono mi, i spokojnie. (...) Zielono mi, szmaragdowo" - tak śpiewały różne diwy i diwowie przywołując niezwykły, ponadczasowy tekst Agnieszki Osieckiej. Teraz te dwa słowa stały się nazwą nowego miejsca na Salwatorze, miejsca sfokusowanego głównie na lokalsów ale otwartych również na przybyszów spoza tej niegdyś niezwykle prestiżowej dzielnicy.
    Knajpka ma obszerny dziedziniec-ogródek, gdzie można palić i trzy pomieszczenia wewnątrz, w których palić nie można. Ogródek jest nieco hałaśliwy - to bezpośrednie sąsiedztwo pętli tramwajowej i ruchliwego wylotu ul. Królowej Jadwigi na ul. Koścuszki. ale po lewej stronie patrząc na wejście, pod paraslem, można znaleźć przytulne miejsce na dłuuugą rozmowę (mnie się udało).
    W środku wielkoformatowe fotografie, magnetyczna ściana, po której można pisac kredą (środkowe pomieszczenie), ładne stropy i zielono przystrojony bar z Agnieszką za ladą.
    Polecenia godny jest cennik, niewysoki, tańszy niż kazimierski czy podgórski. Wciąż jednak knajpa nie dorobiła się terminala a to spora niedogodność.

• 3.0 ocena gwiazdek
    2012-10-14

W Zielono Mi jest naprawdę zielono. Mnie zachwycił tu imponujący ogródek, który świetnie nadaje się do tego, żeby chwilę odpocząć po trudach dnia. Wiecie, że pomieszczeni czy też ogrody z dużą ilością zieleni są najlepszym miejscem na odpoczynek? Podobno ten kolor działa zbawiennie na skołatane nerwy. Pewnie dla tego kiedy szef ma pretensje patrzę tylko na jego zielony krawat i zastanawiam się "Ciekawe czy da się go ścisnąć mocniej?".
    Plusem Zieloni Mi są ceny, które jak już wspomnieli moi poprzednicy są niższe niż na Pogórzu i Salwatorze, więc nie ma się co obawiać, że za relaks przy kawie zapłacimy tyle co w SPA, albo w jakiejś najnowszej, ultramodnej kawiarence.
    Do tego obsługa jest tu bardzo miła i uśmiechnięta. Nie mam jej nic do zarzucenia i mam nadzieję, że tak zostanie. Najbardziej jednak podoba mi się tu kominek, to chyba najfajniejsza część wystroju.

• 4.0 ocena gwiazdek
    2013-04-15

Przypadkowo odkryliśmy ten nietypowy lokal jadąc do końca tramwajem, na los szczęścia w sobotnie popołudnie na Salwator. Tu na rogu, na początku kilkukilometrowej ul.Królowej Jadwigi są otwarte drzwi do niby kafejki, niby pubu Zielono Mi. Gościnny, elokwentny młodzieniec przy bufecie zaprasza na piwo, na fidrygałki i inne specjały. Jak się okazuje, ta fidry to znane nam ciepłe panini z wędliną, serem i szpinakiem za 9 zł, a do tego herbata z sokiem malinowym za 4, bo było dość chłodno. Za to w mrocznym wnętrzu są zielone pledy i poduszki do ogrzania w fotelach, widać że czasem gdy więcej gości, to zapalają kominek. Zapewne wtedy, gdy młodzi bywalcy spotykają się na wieczorach poezji. Na facebooku zapowiadano m.in. utwory Osieckiej, Grechuty, Norwida, Broniewskiego. Gdy przyszliśmy, były tylko dwie parki przycupnięte przy stolikach i faktycznie jest tu klimat do randek. Na ścianach fajne czarno-białe fotosy z zielonymi akcentami, a w tle piosenki Janice Joplin i Hendrixa. W ostatniej sali półmrok, nieco oświetlony punktowymi lampkami i i jaskrawoniebieskimi żaróweczkami pod ścianą. Nastrój nieco artystowski.

• 3.0 ocena gwiazdek
    2012-10-13
    Pierwsza recenzja

"Tu znajduje się fajna knajpka" - reklamuje się świeżo otwarty lokal na rogu Królowej Jadwigi i Księcia Józefa banerem przed wejściem i chyba mają rację. Na pewno mają rewelacyjny patio-ogródek. Ściana zarośnięta bluszczem, dynie, wrzosy, wiklinowe krzesła, bardzo fajny jesienny klimat. W środku równie swojsko i przyjemnie - jest nawet kominek! W lokalu, zgodnie z obietnicą zawartą w nazwie, dominuje kolor zielony. Zielone taborety, kapusta przy barze. Całość urządzona jest dokładnie w charakterze takim, do jakiego miejsce chyba aspiruje - lokalnej knajpy dla okolicznych mieszkańców. Zaraz obok znajduje się pętla tramwajowa na Salwatorze, spokojnie można tu też jakby co dojechać, daleko od centrum nie jest. Idealne miejsce na relaks dla strudzonych spacerowiczów Alei Waszyngtona i zdobywców Kopca Kościuszki.

1 strona z 1